2014 m. kovo 6 d.

Kaip katė su šuniu

Dažniausiai tiems, kurie gyvena su šunimis, net nekyla tokia idėja, kad jie galėtų kartu auginti ir katiną. Dažniausiai tiems, kurie gyvena su katėmis, nesuprantamas dalykas – įsigyti šuniuką. Kaip jie gyvens kartu! Neįmanoma! Kodėl taip yra? Ar mūsų galvos pilnos stereotipų ir mes negalime nuo jų atsitraukę pažvelgti į viską paprasčiau? 
Mano visai nekukli patirtis rodo, kad katės puikiai susigyvena su šunimis, o šunys puikiai supranta kates! Prasidėjo, ko gero, viskas 2007 metais, kai mano veislyne gimęs katinėlis, vardu Big'as, iškeliavo į savo nuolatinius namus Vilniuje ir ten apsigyveno su belgų aviganių veislės kalyte Mona. Tą dieną ėmė ir sugriuvo visi mano įsitikinimai visam laikui! Po kiek laiko aš pati važiavau į Vilnių lankyti veislyno absolvento ir savo akimis negalėjau patikėti, kaip šauniai šuo žaidžia su katinu! Žaidimo eigoje rodėsi, kad abu gyvūnai lyg transformuojasi – šuo sukatiniškėja, o katinas sušunėja! Viskas taip greitai vyko mano akyse ir taip mane apžavėjo, kad aš dar ilgai pasakojau visiems, ką mačiau. 
Kita tokia patirtis atėjo kartu su Eagle'iuko (Yglio) išlydėjimu – jis apsigyveno su anglų pointeriu Baseliu! Abu kačiukai keliavo į namus, kur jau ilgokai karaliavo šunys. Abu kačiukai apsigyveno su didelių veislių,  suaugusiais šunimis. Atrodytų – jie gi galėjo ūsuotuosius tiesiog vienu kąsniu praryti! :) Tačiau! Įvyko stebuklas!


Yglio šeimininkė man pasakojo nuostabiausius ir keisčiausius dalykus! Kaip katinas ne tik susidraugavo su savo kambarioku, bet ir noriai susipažino su kaimynų šunimi. Kaip jis drąsiai žengia į lauko koridorių, kad galėtų jį pasitikti, kaip šuniškai sveikinasi ir kaip labai pasiilgsta savo draugo Baselio. Aš godžiai gėriau tas smagias istorijas ir žavėjausi gyvūnų socialumu, mokėjimu prisitaikyti, noru komunikuoti, tyrinėti ir sugebėjimu atpažinti panašius atvejus (kitus šunis, kates)! 

Vėliau dar daug mano veislyno kačiukų keliavo į naujus namus, kuriuose jau gyveno šuniukai. Aš jau drąsiai išleisdavau juos ten, nes buvau tikra, kad jie susidraugaus, taps neišskiriami žaidimų draugai ir kartu velsis į smagiausias istorijas!


Beje, kad nepagalvotumėte, kad tik šunys noriai priima katinus, o atvirkščiai bendravimas nevyksta, tai pasakysiu, kad katinai taip pat puikiai priima mažylius į savo namus :) 

Pasižiūrėkite, kokių neįtikėtinai gražių istorijų-filmų pilnas YouTube kanalas! Gal metas ir jums laužyti stereotipus? :)


P.S. jei turite savo istoriją į temą, rašykite! Aš jas kolekcionuoju tam, kad įrodyti skeptikams, kad posakis „kaip katė su šuniu“ nebeteko galios!


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.