2015 m. sausio 19 d.

Kūdikiai be mamos?

Paskutinėmis dienomis sulaukiu begalės laiškų, kuriuose minimi su viena ir ta pačia problema susiję klausimai. Vos pusantro dviejų mėnesių kačiukai, kurie, greičiausiai dėl neatsakingų žmonių kaltės, atitraukiami nuo savo katės-mamos ir, visiškai nepagalvojus apie pasekmes, parduodami naujiesiems šeimininkams. Pastarieji vargsta ne tik su kačiukų higienos įpročių stoka, bet ir kankinančiomis tiek mažylius, tiek naująją šeimą ligomis. Kadangi darosi tikrai neramu ir baisu, bandysiu atsakyti į jums rūpimus klausimus vienoje temoje.
Visų pirma, prašau dar kartą perskaityti mano rašytą straipsnį apie vakcinavimą. Nepamirškite, kad tik vyresnis nei trijų mėnesių gyvūnas gali būti pilnai paskiepytas ir pasiruošęs palikti savo mamą, jei kalbame apie sveikatą ir ligų prevenciją. 
Antra, jau rašiau apie higienos įgūdžius, kurie pradeda formuotis būtent kačiukui dar gyvenant kartu su kate-mama, ir būtent jam sulaukus apie 1,5–2 mėn. amžiaus. Taigi, išplėšdami jį iš lizdo tuo metu jūs rizikuojate nuolat susidurti su netinkamu katino elgesiu, kuris erzins ir neleis jums patirti begalinio gyvūno auginimo džiaugsmo.
Trečias momentas. Paprastai žmonės, kurie jums drįsta parduoti tokius mažyčius padarėlius, kurie negeba arba nenori pasidomėti elementaria kačiukų auginimo abėcėle, kurie greičiausiai mąsto tik apie finansinę to naudą, kurie neinvestuoja į savo augintinių (katės-mamos ir jos mažylių) sveikatą, niekada nebus suinteresuoti jums pasiūlyti sveiko ir stipraus gyvūno. Kodėl? Nes visa tai – papildomos išlaidos! 
Ogi paskaičiuokime. Kačiukai pradeda valgyti kietą maistą jau būdami 1,5 mėn. amžiaus. Ir kuo labiau auga, tuo daugiau jo suvalgo. O jei gimė 4-5 mažyliai? Padauginkite išlaidas iš jų skaičiaus! 
Kur dar kraikas? Juk mažiai tiek daug valgydami nemažai ir į tualetą laksto! Tai jau ne vienos katės kraiko sąnaudos! Neapsimoka...
Dviejų mėnesių sulaukusius kačiukus reikia nukirmėlinti (o tai jau apie 10 eurų penkiems gyvūnams), vėliau, po savaitės, juos paskiepyti (apie 10 eurų kiekvienam gyvūnui), tada viską kartoti sulaukus 3 mėn. Ir tai tik piniginė "džiaugsmelio" išraiška.O jūs pagalvokite ar žmogus, kuris skaičiuoja šiuo atveju pinigus, tikrai įgalus pasirūpinti katės-mamos sveikata prieš kergimą, nėštumo metu ir jai gimdant? Abejoju...
Ar verta mažylius laikyti iki 3 mėn.? Finansiškai – tikrai ne. Tuo labiau, kuo greičiau parduosi, tuo greičiau ir pinigus gausi. Dviguba nauda – atsikratai pinigų "melžėjų" ir dar papildai savo biudžetą! 
Kas laukia tokių šeimininkų? Geriausiu atveju, du trys mėnesiai vargelio formuojant kačiuko higienos įgūdžius ir kankinantis su balučių ir kakučių valymu, sugadintais baldais, sudrėkusiomis lovomis ir nuolat džiūstančiomis patalynėmis. Blogiausiu – paliegęs, ligotas ir dėl to dažnai agresyvus kačiukas, kuris galų gale išaugs į nepatenkintą ir nervingą katiną. Praktika rodo, kad egzistuoja ir dar blogesnis variantas... kačiuko mirtis... 
Manote, gąsdinu? Pasiskaitykite apie galimas kačiukų ligas, kurios gresia nesusiformavusio imuniteto, neskiepytiems, apleistiems mažyliams: panleukopenija, virusinis rinotracheitas, pasiutligė, korona virusas ir t. t., ir pan.
Ne, aš nenoriu dabar postringauti apie veislinius ir neveislinius, kilmingus ar ne, panašius į vienokią ar kitokią veislę gyvūnus. Ne! Man šiuo atveju nusispjauti, kokį mažylį jūs pasirinkote! Man tikrai rūpi, kad kūdikiai nebūtų atitraukiami nuo savo mamų! Nustokite galvoti tik apie save, žmonės. Labai prašau vienų – neleiskite gimdyti savo katėms, jei nesugebėsite, nenorėsite, neturėsite už ką pasirūpinti jų mažyliais ir pačiomis gimdyvėmis. Labai prašau kitų – nepirkite ir neimkite mažylių, kurie dar nesulaukė bent trijų mėnesių amžiaus ir pasidomėkite savo būsimo augintinio sveikata (ar jis buvo nukirmėlintas, paskiepytas, kaip yra elgiamasi su jo mama, ar ji ne nėščia šiuo duotuoju, kačiuko pirkimo, momentu, ar ji sveikai atrodo). Tai ne šiaip investicija. Katinai gyvena 15-20 metų. Ar esate pasiruošę kankinti gyvūną vaistais ir investuoti į jo gydymą nuolat? Ar esate užtikrinti, kad savarankiškai mokėsite daryti viską, kad atstotumėt kūdikiui jo mamą? Labai prašau, pagalvokite devynis kartus ir tik dešimtąjį pirkite. Ir tegul posakis "katė maiše" nugula istorijos kloduose, o ne tampa mūsų kasdienybe.

Štai kaip atrodo mėnesio laiko mažyliai, kuriems pats svarbiausias dalykas gyvenime – mama. 


Ir štai kaip atrodo mažyliai, kurie jau pasiruošę tyrinėti pasaulį ir susidurti su naujais iššūkiais! 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.